Popisy druhu masáží

Co je to masáž?

je terapie, kterou se mohou aplikováním tlaku na svaly a tkáně léčit zranění, zmírňovat bolesti a stres, zlepšovat krevní oběh a uvolňovat napětí. Masáž je bezpochyby nejstarší formou terapie. Je to něco, co zvířata i lidé dělají téměř instinktivně, chtějí-li poskytnout útěchu a zmírnit bolest.

Zřejmým je účinek masážních hmatů na ztuhlá místa svalové tkáně.

Při naprostém uvolnění svalu a pravidelném masírování lze takové zatvrdliny odstranit. Podrážděním nervových zakončení ve svalech vzniká důležitý účinek masáže, kterým je zlepšení výživy svalu. Masáž působí i na soustavu nervovou. Pomalá a lehce prováděná masáž má uklidňující účinky, na rozdíl od masáže rychlejší a silnější, která působí dráždivě a povzbudivě. Masáž také spouští uvolňování neurohormonů „dobré nálady“, které zase stimulují obranyschopnost těla. Když uvážíme, že malá plocha kůže asi o velikosti mince obsahuje přes 3 miliony buněk, 50 nervových zakončení a asi 90 cm krevních vlásečnic, uvědomíme si, jak velký účinek na člověka může mít dotek.

Švédská masáž (Klasická) - praktikují Všichni 

Využívá různé typy tření a hnětení. Využívá se hlavně na ošetření bolestí zad, namožených svalů, nespavosti a problémů spojených se stresem. Klient při masáži leží na stole nebo sedí na židli a jeho tělo je přikryto ručníkem, což mimo jiné pomáhá zvyšovat tělesnou teplotu. Masáž může být zaměřena buď na konkrétní část těla nebo na tělo jako celek.

Reflexní Segmentová masáž - praktikuje - Karel 

Jedná se o terapeutický zásah na povrchu těla odvozený od klasických masáží je založena na vyhledání míst se změněnou kožní citlivostí – reflexní změny.

Lze ovlivnit vnitřní orgány – podráždění orgánů může vyvolat reflexní změnu na povrchu kůže,   naopak podrážděním kůže, lze vyvolat reakci na vnitřních orgánech.

Hyperalgetická místa na kůži v určitých dermatomech odpovídají daným viscerálním kořenům a označujeme jako Headovy zóny.

Indikace reflexních masáží:

funkční a chronická orgán. onem. vnitřních orgánů

cévní nemoci

funkční, degenerativní a některé chronické a revmatické choroby páteře a kloubů

poúrazové a pooperační stavy

vegetativní a endokrinní dysregulace

technika segmentová

propracování změn ve všech vrstvách povrchních tkání

na sucho, pomalu, maximální relaxace

Masáž je vhodná pro lidi, kteří příliš namáhají svalstvo fyzickou zátěži. Zejména pak pro sportovce. Tato technika masáže je intenzivnější na tlak, nežli  Švédská masáž . Pomáhá uvolnit napjaté svalstvo po sportovním výkonu. Sval se při sportu stáhne a dostane se do stavu, kdy je zatuhlý a občas může být i bolestivý. Tomuto stavu se pravidelnou masáži, po sportovním výkonu, dá předejít.

Mobilizační masáž - praktikují - Všichni

Pomáhá při bolesti hrudníku, zad, obratlů, krční páteře a hlavy. Tato technika, při špatném držení těla, může být mírně bolestivá. Jelikož při špatném držení těla (často u předklonu nebo hrbení) dochází ke špatnému držení páteře a pak její bolesti. Může se týkat jen některých částí páteře, nebo jen některých obratlů a s tím se spojují i bolesti žeber. Tato technika napravuje tyto problémy a snaží se dosáhnout správného držení těla.

Regenerační masáž - praktikují Všichni

Pomáhá docílit regeneraci po úrazech či operacích. Tato technika je mírná a nebolestivá. Samotná masáž pomáhá docílit pohyblivosti těla, zpevnění ochablého svalstva po úrazech a zjemnění jizev po operaci. Masáž je vhodným doplňkem k rehabilitační léčbě. Při vážnějších zdravotních problémech, nebo úrazech je vhodná nejprve konzultace se svým ošetřujícím lékařem, zda je právě pro Vás masáž vhodná.

Japonská SHIATSU masáž - praktikuje - Karel 

Shiatsu je velice jemná, vysoce účinná terapie, zahrnující akupresuru, masážní hmaty, měkké techniky, mobilizace trakce, reflexní terapii a relaxační techniky. Řadí se mezi masážní techniky, ale rámec masáže značně přesahuje.

Terapie se provádí přes lehký pohodlný a volný oděv nejlépe z přírodního materiálu (triko s dlouhým rukávem, volné tepláky, ponožky).

Při Shiatsu se pracuje s celým tělem na speciální matraci – bavlněném futonu. V průběhu terapie hraje příjemná relaxační hudba + vůně z aroma lampičky.

Masážní terapie zahrnuje masážní hmaty, měkké techniky, akupresuru, mobilizace trakce, reflexní terapii, relaxační techniky a rehabilitační cvičení.

Jednorázový rašelinový zábal - praktikují Všichni

je tradiční zábal, vyrobený z nejlepších surovin, určený pro rašelinovou terapii.

Základním atributem zábalu je tepelná setrvačnost rašeliny a její obsah huminových kyselin, které zabezpečují kyselé pH. Působení rašeliny spočívá v termofyzikálních a biochemických účincích. Jednorázové rašelinové zábaly se použivají v kombinaci s rašelinovými nosiči tepla, které nahřívají 3-4 mm vrstvy rašelinové směsi mezi dvěma foliemi, z nichž jedna, je prostupná účinným látkám. Přírodní příměsi zabraňují větším únikům vody ze zábalu a tím také výraznějšímu znečištění pacienta.

Jednorázový rašelinový zábal aplikujeme při:

bolestech kloubů, zad a páteře,  Artróze, s valových kontrakturách a s ubakutních a chronických stavech revmatického a traumatického původu

Dornova metoda - praktikuje Karel a Lenka

 Metoda, která díky řadě jednoduchých cvičení  přináší  pozitivní výsledky s dlouhodobým trváním , dokáže napravit déle trvající bolesti zad a kloubů. 

Breussova masáž - praktikuje Karel a Lenka

Je zaměřena na páteř, která není také imunní okolnímu stresu. Proto potřebuje uvolnit a nabrat sílu, k tomu pomůže právě tato masáž, která za pomoci přírodního oleje pomáhá uvolnit napětí kolem páteře, plotének a obratlů, díky tomu je vhodným doplňkem Dornovy metody.

Lymfatická masáž - praktikuje Iva a Lenka

Masáž, která  je založená na rytmickém hnětení svalů. Její pomocí se má zajistit správné proudění lymfy (mízy) v těle. Oproti klasické masáži jsou zde hmaty prováděny menším tlakem a mají i menší tempo.

Kosmetická masáž - praktikuje Karel a Iva a Lenka

Samotná technika je velmi jemná a spíše relaxační. Pomáhá především zvlhčení pokožky, zmírnit nebo předcházet otokům, vráskám, striím, celulitidě a akné.

„Energetická Čínská tlaková masáž“ - praktikuje Iva

Čínskou tlakovou masáží se stimulují akupunkturní body přímým tlakem s uvolňováním. Reguluje se tak nervový systém, zlepší se krevní oběh a látková výměna, odstraňují se povrchní odumřelé buňky kůže a zlepšuje se kožní dýchání.

Upravuje se vylučování potu a mazu, zlepšuje se pružnost kůže, prokrvují se svaly a zmírňuje se jejich napětí a únava. Zlepšuje se stav vaziva, upravuje se lymfatický oběh a reflexně působí na vnitřní orgány a jejich funkci. ( zdroj internet )

  „Regenerace pro všechny generace“ ( s olejem Aloe-Vera ) - praktikují Všichni

Sportovní a regenerační masáž je velmi oblíbená a není zdaleka určena jen sportovcům. Je vhodná k uvolnění těla a mysli, odstraňuje stres a napětí, zmírňuje bolesti zad, ztuhlost šíje, přináší zklidnění a celkově osvěžuje. 

Proto je také vhodná u lidí se sedavým zaměstnáním, které trápí bolesti zad a šíje. (zdroj internet)

Tejpování - Praktikuje Karel a Lenka

 je převratná a velice vyhledávaná technika v regeneraci i rehabilitaci.

používá se 

  1. Svalová technika . Svalová technika je nalepování elastických pásek s pružností odpovídající lidské kůži, kdy páska zvlní pokožku a tím umožní zvýšený trvalý průtok krve i lymfy. Prodlužuje se tak uvolnění svalů, účinek lymfodrenáží i masáží a aktivují se ozdravné procesy.
  2. Ligamentózní technika . Je to technika na stabilizaci jednotlivých vazů, přechodových částí páteře, akupunkturních bodů a trigerpointů. 
  3. Fasciová technika.   Tato technika normalizuje svalové napětí. 
  4. Lymfatická technika . Lymfatická technika zamezuje opakované tvorbě lymfedémů. Zvýšením průtoku lymfy odvádí toxiny z povrchových tkání. 
  5. Korekce jizev  . Strečováním okrajů nebo místa, jizvy uvolňujeme a odstraňujeme tím jak jizvy přirostlé k podkoží, tak jizvy keloidní. 
  6. Technika mechanické korekce  . Odlehčením zlepšujeme postavení svalů, kloubů a kostí po úraze nebo při sportovním výkonu. Například při tenisu se tejpováním ramenního kloubu dosahuje nebývalé funkčnosti, pohyblivosti a odstranění akutních i chronických bolestí.

Dále nabízíme:

Parafinové zábaly ( čokoláda, med a ajurvéda ).

Peelingy ( čokoláda, pomeranč, aloe - vera ) obličeje a dekoltu a  celotělový - skořice .

Parafinovou lázeň rukou a nohou a ostatní kosmetické masáže.